از نامه ی جعلی خوزستان تا موضوع روزنامه ی ايران

 

شايد دوستان آگاه باشند که يکی از کارکنان روزنامه ايران مطلبی سوسکی !

نوشته و به بخش زيادی از هموطنان ما اهانت کرده است. عناصر بيگانه گرا و ضد

ايرانی در صدد بر آمده اند که از اين مساله در راستای تضعيف وحدت ملی و

اهداف ايران ستيزانه خود سود جويند. در برخی از نشريات محلی آذربايجان نيز

درباره اين ماجرا مطالبی طی روزهای اخير ديده ام .مطبوعات همنوا با بيگانه گرايان

تلاش ميکنند تا اهانت يک فرد را به فارسی زبانان نسبت دهند و از شوونيزم

فارس و ستمگريهای مغول وار !!! هموطنان در حق آذريها سخن ميگويند. ديشب

نشريه ميثاق . چاپ تبريز را ديدم . و انصافا از مقاله ی منطقی و زيبای آن لذت بردم

. مقاله ای منطقی و مستدل که بيگمان هر ايرانی -بخصوص که مثل من آذری

باشد - از خواندن آن احساس رضايت خواهد کرد...اين مقاله را می آورم تا نظر و

نگاه دوستان چگونه باشد........

 

از نامه ی جعلی خوزستان تا موضوع روزنامه ی ايران

 

اقدام احمقانه و شيطنت آميز يكي از كاركنان روزنامة ‌ايران در اهانت به بخشي از ملت بزرگ ايران ( آذري‏ها ) ، از نظر هر ايراني ، اقدامي زشت و منفور است . بي‏گمان چنين اقدامي با قانون مطبوعات و اخلاق مطبوعاتي و شأن قلم مغاير است . طي سالهاي اخير ، در برخي موارد اقدامهاي شيطنت آميزي از سوي برخي مطبوعات انجام شده كه بازتابهاي تشنج آميزي در پي داشته است . چند سال پيش ، مجلة « فاراد » در اقدامي موهن با انتشار تصويري به ساحت امام راحل اهانت كرده بود . آزادي بيان و قلم و آزادي مطبوعات يكي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است كه متأسفانه سو استفاده از آن توسط برخي فعالان مطبوعات همواره امكان پذير است . در جمهوري اسلامي ايران ، هيچ نشريه‏اي پيش از چاپ مورد بازبيني قرار نمي‏گيرد . سو استفاده از آزادي مطبوعات توسط افرادي اندك ، در كشورهايي كه آزادي مطبوعات در آن‏ها نهادينه شده ، موجب نمي‏شود كه دولت به اعمال سانسور مبادرت ورزد . زيرا اغلب اصحاب مطبوعات به قانون و رعايت حريم آزادي مطبوعات پاي بند مي‏باشند .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

متأسفانه طي سالهاي اخير ، مراكز مسوولي كه بايستي پاسدار حريم مرزهاي آزادي در مطبوعات باشند ، به صورت كامل و مطلوب به وظايف خود عمل نكرده‏اند . عدم پيگيري تخلفات مطبوعاتي ، موجب بروز برخي پيامدهاي منفي در بخشي از مطبوعات شده است . چنانكه در پاره‏اي از مناطق كشور ، مطبوعاتي در راستاي ايجاد فتنه‏هاي قومي ، ايجاد اختلاف ميان اقوام و تضعيف وحدت ملي و تبليغ به نفع بيگانگان فعال شده‏اند و كوشيده‏اند تا مطالبات عمومي و نيازهاي شهروندي را به سمت « مطالبات قومي » سوق دهند و در همنوايي با بيگانگان و تجزيه طلبان ، براي بروز فتنه‏هاي قومي بسترسازي كنند . اين جريان بيگانه گرا ، توجه خاصي به جامعة دانشجويي و دانشگاهي نشان داده و تلاش كرده با فعاليت در پوشش نشريات دانشجويي ، انجمن‏هاي ادبي و تشكلهاي دانشجويي به اهداف ضد ايراني خود دست يابد ... طي دو سال گذشته ، خبرهاي متعددي در رسانه‏هاي جهان ، پيرامون سرمايه‏گذاري آمريكا براي ايجاد بحران قومي در ايران منتشر شده است و همزمان با انتشار اين خبرها ، اغتشاشاتي توسط بيگانه گرايان در برخي نقاط مانند خوزستان ، آذربايجان و سيستان و بلوچستان به وقوع پيوسته است .

در خوزستان ، عوامل بيگانه‏گرا نامه‏اي را به امضاي معاون رئيس جمهوري سابق كشورمان ( آقاي ابطحي ) جعل كرده و آن را بين مردم و در شبكه‏هاي اينترنتي منتشر كردند . مضمون اين نامة ‌جعلي ، لزوم كوچاندن اهالي عرب زبان از خوزستان و جايگزين كردن اهالي فارسي زبان به جاي آنها بود ! ... انتشار اين نامه اغتشاشاتي را به دنبال داشت و پيداست كه عواملي كه چنين نامه‏اي را جعل و منتشر كرده بودند ، براي ايجاد اغتشاش و ناامني نيز برنامه‏ريزي داشتند ...

اقدام انجام شده توسط يكي از كاركنان روزنامة ايران دراهانت به آذري‏ها اقدامي زشت و منفور است . اين اقدام با واكنش نمايندگان متعهد مردم آذربايجان از جمله حجه الاسلام و المسلمين تاج الديني و آقاي رضا رحماني (‌نمايندگان تبريز ) و ... روبرو شد .

رضا رحماني در گفتگو با شبكة خبر دانشجو نكته‏اي را مطرح كرد . وي گفت : « مردم آگاه و هوشيار آذربايجان بايد مراقب بوده و توجه داشته باشند كه در صورتي كه حتي چنين حركتي از روي حماقت و يا بي دقتي هم صورت نگرفته باشد ، امكان دارد دشمنان اين مرز و بوم به چنين تحركاتي دست زده باشند »

مسايلي كه به دنبال موضوع روزنامة ايران ، توسط بيگانه گرايان از قبيل تلاش براي ايجاد تجمع و مطرح كردن مسأله در قالب « اهانت فارس‏ها به تركها ! » به وقوع پيوست ، نشان داد كه بيگانه گرايان و دشمنان وحدت ملي سخت به تكاپو افتاده‏اند تا از موضوع به نفع اهداف شوم خود بهره‏برداري كنند . اين در حالي است كه هم نويسندة آن مطلب موهن و هم دبير سرويس مربوطه آذري هستند . و اين كه پشت اين ماجرا ، چه كساني قرار دارند ، مسأله‏اي است كه بايستي توسط مراكز مسوول با دقت تمام تا حصول نتيجه پيگيري شود .

بيگانه گرايان  در خوزستان نامه‏اي جعلي به نام معاون رئيس جمهور منتشر كردند و اغتشاش‏ها صورت دادند ، بعيد نيست كه مطلب منتشره در روزنامه ايران نيز سرنوشتي مشابه داشته باشد و اين مطلب توسط بيگانه گرايان و با هدف ايجاد تشنج و فتنه‏هاي قومي در جامعه چاپ شده باشد .

همانگونه كه گذشت ، طي سالهاي اخير ، عناصر بيگانه گرا براي نفوذ در جامعة‌ دانشجويي و دانشگاهي تلاش كرده و اقداماتي براي آلوده كردن محيط مقدس دانشگاه انجام داده‏اند .

طي روزهاي اخير نيز به بهانة مطلب منتشره در روزنامة‌ ايران ، اقداماتي از سوي طيف بيگانه‏گرا براي ايجاد تشنج در برخي دانشگاهها انجام شد . جالب است در متني كه به عنوان « بيانيه » از سوي اين طيف در دانشگاه تبريز منتشر شده ، فقط يك سطر به موضوع روزنامة‌ ايران اختصاص يافته و بقية اين متن به مسايل ديگري مانند تجمع بيگانه گرايان در كليبر اختصاص يافته است !

همانگونه كه گذشت ، موضوع اهانت منتشر شده در روزنامة‌ ايران اقدامي زشت و شيطاني ، و در نزد افكار عمومي ايرانيان ، اقدامي محكوم است . علاوه بر نمايندگان آذربايجان در مجلس شوراي اسلامي ، آقاي باهنر نماينده كرمان نايب رئيس مجلس  نيز اين اقدام را محكوم و بر پيگيري آن تأكيد كرد .

اگر چه دشمنان خارجي و بيگانه گراياني كه طي سالهاي اخير به علت مدارا و مماشات دستگاههاي امنيتي و قضايي گستاختر شده‏اند ، به شدت در تكاپو افتاده‏اند ، تا در صفوف پولادين ملت بزرگ ايران رخنه كنند ، اما اينان مردم آذربايجان را هنوز نشناخته‏اند ، مردمي كه حماسة ‌نابودي تجزيه طلبان را در آذر ماه 1325 و ريشه كن كردن فتنة‌« حزب خلق مسلمان » را رقم زدند ، باز هم درموعد مناسب درسي ديگر به بيگانه گرايان و دشمنان خواهند داد . با اين حال ، موضوع مطلب منتشر شده در روزنامة ايران و تلاشهاي بيگانه گرايان براي سو استفاده از آن جهت ايجاد تشنج و نا امني در جامعه ، نشان مي‏دهد كه دستگاههاي مسوول ، در پاسداري از امنيتي كه با خون پاك صدها هزار شهيد حاصل شده ، بايستي بيشتر از اين كوشا باشند و بيش از اين با دشمنان وحدت ملي مدارا نكنند.

در پايان ، هشدار صريح مقام معظم رهبري را از ياد نبريم كه در سال 1379 ، در ديدار كارگزاران نظام با ايشان فرمودند :

 

« مطلب [ توصية ] هشتم ، مقابله جدي با عوامل تجزية قومي در كشور است . من اين را عرض مي‏كنم ؛ به خصوص خطاب من به آن كساني است كه در اين بخش صاحبان مسؤليتند ؛ چه در وزارت كشور ، چه در جاهاي ديگر . توجه كنيد ؛ امروز انگيزة تحريك قوميتها جدي است . مسؤلان ذي‏ربط ما كه مي‏خواهند دنبال مسايل بگردند ، دارند مي‏بينند . همة‌ اقوام ايراني به ايران و جمهوري اسلامي علاقمندند و ايران را ميهن خودشان مي‏دانند . اقوام ايراني مسلمانند و به اين آب و خاك دلبسته‏اند ؛ عزت و رفاه خودشان را در ايران سربلند و آزاد مشاهده مي‏كنند ؛ اما دشمن مشغول تحريكات است . تحريكات دشمن را نبايد دست كم گرفت . مراقب باشيد ؛ اين از جمله چيزهاي بسيار مهم است و احساس مي‏شود كه دستهايي در جريان هستند براي اين كه زمام اين كار را از دست دولت خارج كنند . البته در آن صورت -  اگر خداي نكرده چنين وضعيتي پيش -  بيايد مشكلات پيش خواهد آمد ؛ پول و ، همت و وقت صرف آن خواهد شد و مسئولان كشور از كارهاي اساسي باز خواهند ماند.

 

/ 0 نظر / 10 بازدید