جنایات ترکهای تکفیری به همراه وهابیون عرب در سوریه

 

جنایات مشترک  ترکها و عرب های تکفیری در سوریه

 

 

بر اساس بررسی های میدانی صورت گرفته، اغلب عناصر و حتی سرکردگان و فرماندهان میدانی دو گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» و «ارتش مهاجرین و انصار» که وابسته به گروه تروریستی «القاعده» هستند، را عناصر غیر سوری تشکیل می‌دهند، به گونه‌ای که اغلب عناصر النصره مصری و تونسی هستند که به آنها گروه موسوم به «کتیبه سیف الله چچنی» افزوده می‌شود که تمام عناصر آن چچنی تبار هستند.

همچنین ستون «ارتش مهاجرین و انصار» را گروه موسوم به «کتیبه امام بخاری» تشکیل می‌دهد که گروهی چچنی است.

گروه تروریستی موسوم به «جنبش آزادی ترکستان شرقی» یکی دیگر از گروههای مهم فعال در میان گروههای تروریستی در سوریه است که اغلب عناصر آن از استان سین کیانگ (ترکستان- ترکیه واقعی )هستند . اهالی مسلمان سین کیانگ سنی مذهب هستند اما طی سالهای اخیر برخی دولتهای عربی مانند عربستان سعودی با هزینه های گزاف و اعزام مبلغین و جذب نبرو تلاش کرده اند وهابی گری وافکار تکفیری و افراطی  را در میان اهالی این استان رواج دهند. امریکا نیز که در تلاش برای ایجاد بحران قومی در چین است ، یک زن به نام ربیعه قادیر را به عنوان رهبر تجزیه طلبان سین کیانگی  مورد حمایت قرار داده است . گروه تروریستی «سربازان شام» اغلب عناصرش قفقازی و عرب غیر سوری است. همچنین گروه تروریستی موسوم به «کتیبه توحید و جهاد» عناصر آن دارای تابعیت‌های ازبکستانی و قفقازی هستند.

در میان جنایتکاران تکفیری قفقازی فعال در سوریه که زیر پرچم انواع گروههای تروریستی  به خونریزی و سربریدن اشتغال دارند ، صدها تن از اتباع دولت باکو را بایستی افزود. مقامات باکو طی ماههای اخیر به صراحت از حضور حدود 300 تا 400 وهابی آذری زبان در سوریه خبر داده اند که برخی از آنها به هلاکت رسیده اند.

گفتنی است دولت ترکیه  پایگاه اصلی جذب و انتقال ترکهای تکفیری از قفقاز و آسیای میانه به سوریه می باشد.

گفته میشود ، گروه های تروریستی و بخصوص داعش در مقابل خدمات ترکیه ، علاوه بر تلاش برای تحقق اهداف ضد اسلامی و ضد شیعی دولت ترکیه ، نفت ، آثار باستانی و سایر مواد اولیه را به صورت بسیار ارزان در اختیار ترکها قرار می دهند
/ 0 نظر / 45 بازدید