اخبار ایران شمالی (جمهوری آذربایجان )

"حزب امید باکو " خواستار الحاق به ایران شد

" حزب امید باکو "با صدور بیانیه ای اعلام کرده است : تداوم بازداشت آزادیخواهان  و فعالان اسلامی بخصوص اعضا و هوادران حزب اسلام ، فضای سنگینی از اختناق و ناامیدی را در ایران شمالی ( جمهوری آذربایجان ) ایجاد کرده است ، که این وضعیت جز با تغییر رژیم دیکتاتوری ، تغییر نخواهد یافت.

به گزارش حرکت آزادیبخش ایران شمالی ، " حزب امید باکو "  در بیانیه خود آورده است : دولت باکو با استفاده از تمام ظرفیت رسانه های دولتی و شبه دولتی ، علیه ایران اسلامی تبلیغات می کند.این تبلیغات در دوره شوروی توسط حزب کمونیست و پس از فروپاشی شوروی توسط دولتهای دست نشانده غرب در باکو ادامه داشته است . دولت باکو وضعیتی سیاه از ایران در رسانه های خود ترسیم میکند ، اما اخیرا که دولت ایران ، رژیم ویزا را لغو کرده و سیل مسافران از باکو ، گنجه و دیگر شهرها به سوی ایران سرازیر شده ، مردم ما به چشم خود می بینند که وضعیت ایرانی ها بخصوص در آذربایجان و شهرهایی مانند اردبیل و تبریز ، با آنچه که دولت باکو میگوید ، تفاوت فاحشی دارد.آنها در آزادی و در زیر چتر دین اسلام زندگی می کنند و ما اسیر یک دولت دیکتاتور و ضد اسلام هستیم که بی بند وباری و بی ناموسی و نوکری برای بیگانگان را در جامعه ترویج میکند.

حزب امید باکو در بیانیه خود با اشاره به اینکه تمام ثروت منابع نفت سواحل باکو به جیب خاندان علی اف و اطرافیان  آنها میرود ، خاطر نشان کرده است : شیعیان قفقاز بعد از انعقاد عهدنامه های فلاکت بار گلستان و ترکمانچای ، همواره در وضعیت اسف انگیزی قرار داشته اند ، که به بهای نابودی منابع انسانی و مادی انها تمام شده است . در دوره شوروی علاوه بر اینکه هزاران نفر توسط دولت شوروی و با زور و ضرب کمونیستهای آذری مانند میرجعفر باقر اف  و حیدر علی اف به جبهه های جنگ دوم جهانی و افغانستان اعزام شده و به هلاکت رسیدند ،  و روشنفکران و نخبگان وروحانیون توسط  سازمان ک گ ب که حیدر علی اف عضو فعال ان بود به قتل رسیدند ، منابع مادی بخصوص نفت نیز در اختیار بیکانگان قرار گرفت . امروز نیز به روش دوره کمونیسم ، اسلامگرایان و آزادیخواهان در زندانها شکنجه و کشته میشوند ، واقف عبدالله یف ، نوروز علی محمد اف و دها تن دیگر در زندانها به قتل رسیده اند و آزادیخواهانی مانند دکتر صمد اف نیز در معرض شهادت اند.

 

حزب امید باکو در بیانیه خود نتیجه گیری کرده است : مردم ما رفته رفته به این نتیجه غیر قابل انکار دست می یابند که تنها راه رهایی از وضعیت فلاکت باری که طی حدود دویست سال با انعقاد عهدنامه های گلستان و ترکمانچای دچار ان شده اند ، پیوستن دوباره به وطنی است که به زور از آن جدا شده اند.

 

حزب امید باکو از ملت ایران بخصوص اهالی آذربایجان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ایران خواسته است که طرح اجرای رفراندم در جمهوری آذربایجان را برای الحاق دوباره به ایران پیگیری کنند.

 

 

 دولت باکو ، پنجمین خریدار اسلحه از روسیه

دولتب باکو بعد از چین بزرگترین خریدار اسلحه از روسیه می باشد ، این در حالی است که دولت باکو مدعی است ، روسیه درروند استقلال جمهوری قره باغ نقش اساسی داشته و دارد.

به گزارش حرکت آزادیبخش ایران شمالی ،خبرگزاری آپا که از رسانه های وابسته به دولت باکو است ، نوشت : نشریه نظامی " وایننو پرومیشلنی کوریر" چاپ روسیه ، سهم دولت باکو در تجارت تسلیحاتی روسیه در منطقه در سال 2012 میلادی چشمگیربوده و دولت باکو بعد از چین بزرگترین خریدار اسلحه از روسیه می باشد.

روسیه در سال گذشته یک میلیارد و 444 میلیون دلار سفارش تسلیحاتی مشتریان خود را تامین نموده است. روسیه در سال گذشته 27 فروند بالگرد " می 17 و 5" به ارزش 440 میلیون دلار به هند، 16 فروند از این نوع بالگردها را به دولت باکو، 12 فروند (به ارزش 214 میلیون دلار) به افغانستان ، 8 فروند به کره شمالی، 6 فروند به مصر، 6 فروند به اندونزی، 3 فروند به مکزیک و 2 فروند بالگرد مدل " می 17/8" به سودان فروخته است. 12 فروند از بالگردهای تحویل داده شده به دولت باکو از نوع بالگردهای " می 35 ام 12 اس" بوده است.

روسیه طی همین مدت خودروهای زرهی " بی تی ار 80/80 آ" فروخته است. همچنین دولت باکو ، الجزایر، هند و ویتنام خریداران موشک های ضد کشتی روسیه بوده اند. دولت باکو در سال گذشته چند دستگاه تانک سبک " اسکورپیون ال ش آ" و " اسکورپیون " ال ش آ ـ ب" از روسیه خریداری نموده است.

گفتنی است که بر اساس جدول سلاح های متعارف که تقدیم سازمان ملل متحد شده، روسیه در سال گذشته 18 سیستم توپخانه ای سنگین از نوع " مستا اس" و 1200 سامانه موشکی ضد هوایی مشتمل بر 200 دستگاه پرتابگر و 1000 عدد موشک به دولت باکو فروخته است.

به گزارش منابع خبری ، علیرغم اینکه دولت باکو ، پنجمین خریدار سلاح از روسیه میباشد ، اما خرید سلاح توسط این دولت از رژیم صهیونیستی نیز در حال گسترش میباشد ،اما گفته میشود سلاحهایی که رژیم صهیوینستی در قبال تامین نفت خود از باکو به این دولت تحویل داده از کارایی مناسبی برخودار نبوده است، به گونه ای که هواپیماهای بدن سرنشین

ساخت رژیم صهیونیستی به راحتی درفضای قره باغ توسط استقلال طلبان هدف قرار گرفته وساقط شده است.

از سوی دیگر خبرگزاری آپا از وجود اشکالهای عمده در تانکهای خریداری شده از ترکیه توسط دولت باکو خبر داد.

خبرگزاری آپا، به نقل از دبیرخانه صنایع دفاعی ترکیه، گزارش داد که اشکال فنی در موتور تانک های پرسرعت " فیرتینا 155 ـ ت" که از سوی ترکیه به دولت باکو فروخته شده، رفع می شود. بنا به این گزارش، صنایع دفاعی ترکیه برای رفع این مشکل از موتورهای ساخت یکی از شرکت های مشهور دنیا که از آن نام برده نشده، استفاده می کند. ترکیه هم اکنون اقدامات خود برای تولید این تانک ها را که در واقع یک نوع توپ خودکششی است، ادامه می دهد. فروش 36 دستگاه از این تانک ها در قراردادی که در سال 2011 میلادی بین دولت باکو و ترکیه منعقد گردیده، در نظر گرفته شده است.

شرکت " ام تی یو" آلمان که تولید کننده موتور توپ های خودکششی پرسرعت ساخت شرکت های "فیرتینا" و " یونجا اونوک " ترکیه می باشد، با استناد به ادامه مناقشه  قره باغ ، از فروش موتورهای سفارش شده برای نصب در تانک های مورد نظر برای فروش به دولت باکو خودداری کرده است.

بررسی سیاستهای تسلیحاتی دولت باکو حاکی از آن است که این دولت ، دولتی ضعیف و وابسته محسوب میشود ؛ با روسیه که نقش اساسی در تجزیه و استقلال قره باغ داشته ، همگرایی نظامی دارد . دولت باکو از روابط اقتصادی سود آوری برای غرب و آلمان برخوردار است اما آلمان از فروش موتور تانک  های خریداری شده توسط این دولت به بهانه مناقشه قره باغ خودداری میکند .سلاحهای خریداری شده از رژیم صهیونیستی و ترکیه ، معیوب و ناکارآمد است. همه اینها در حالی است که تحلیلگران شرق و غرب اتفاق نظر دارند که دولت باکو از اراده لازم برای تحرک نظامی برخوردار نیست و طی بیست سال گذشته ، هرگز در تلاش نبوده تا در مرزهای ارمنستان یا قره باغ تحرک نظامی واقعی انجام دهد. دولت باکو تلاش میکند از طریق مذاکرات ادامه دار به آشتی واقعی با رامنستان دست یابد اما به دلیل هراس از واکنشهای مردمی از به رسمیت شناختن استقلال قرهب اغ خودداری می کند.

/ 1 نظر / 26 بازدید
هندزفری تغییر صدا

سلام دوست و همکار عزيزم سايت بسيار خوب و عالي داريد و اگر ازش پشتيباني بيشتري کنيد خيلي عاليتر ميشه. دوست عزيزم من مايل به تبادل لينک با شما هستم همکار عزيزم در صورتي که با تبادل لينک موافق هستيد حتما به سايت من که سايت خودتون هست تشريف بياوريد و بگيد با چه نامي لينکتون کنم و اگر مايل به تبادل لينک بوديد من را با عنوان هندزفری تغییر صدا لينک کنيد. هم اکنون سايت من (رتبه در گوگل 3) . خوشحال ميشوم به سايت من يک سري بزنيد و نظر زيبا تون را بگيد هم اکنون آمار روزانه سايت من بين 2000 تا 3000 هست. http://javanbazar.com منتظر نظر زيباتون هستم. يادت نره حتما بيا...